5 نشانه جدی در دهان

5 نشانه جدی در دهان
دهان و دندان ، 5 نشانه جدی در دهان ، گاهی اوقات علائمی در دهان پدیدار می شوند که خبر از یک مشکل جدی می دهند. پس نباید آنها را نادیده بگیرید، چون ممکن است سلامتی شما را با خطر مواجه کنند.

زخم دهان،دندان لق،دندان عقل

زخم های دهانی که بهبود نمی یابند

اگر متوجه وجود یک زخم یا بخش قرمزرنگ و یا بخشی رنگ پریده بر روی زبان، داخل گونه و یا لثه تان شدید می توانید به مدت دو هفته آن ها را نادیده بگیرید، اما اگر بعد از گذشت این مدت، مشکلات مذکور رفع نشدند، حتما به یک دندانپزشک جهت بررسی علائم سرطان دهان و انجام تست های غربالگری مراجعه کنید.

در صورت تشخیص پزشک حتما به طور منظم، آزمایشات و تست های لازم برای شناسایی علل بیماری را انجام دهید.

درد و ورم لثه ها

یک دلیل لق شدن دندان در سنین بالا می تواند وجود عفونت های لثه ای باشد که خود ناشی از عدم توجه به بهداشت دهان و دندان است

اگر بی هیچ دلیلی، درد و تورم به سراغ لثه هایتان آمد، حتما به دندانپزشک مراجعه کنید تا هر چه سریع تر درمان را آغاز کند. دلیل این درد و ورم می تواند وجود مشکلاتی همچون عفونت، پوسیدگی دندان ها، بیماری لثه و وجود ترک در دندان ها باشد.

در صورت نادیده گرفتن درد و تورم، ممکن است حتی یکی از دندان هایتان را از دست بدهید. پس این موضوع را جدی بگیرید، مخصوصا زمانی که اختلالات خواب سراغتان می آید.

احساس بوی بد و طعم ناخوشایند در دهان

بوی بد دهان می تواند به علت وجود مصرف مواد غذایی مانند سیر یا پیاز در غذاهای مصرفی و یا مسواک زدن نادرست ( به طوری که باکتری ها به خوبی از بین نروند) ایجاد شود.

اما در مواردی نیز می تواند ناشی از بیماری های لثه، سینوزیت، عفونت های ناحیه ی گلو یا ریه ها، پوسیدگی دندان و یا وجود آبسه های دهانی باشد.

اگر خودتان یا دیگران متوجه بوی بد دهان، آن هم به مدت طولانی شدید، حتما از دندان پزشک تان کمک بخواهید.

لق شدن بی جهت دندان ها

این طبیعی است که دندان های انسان در سن شش سالگی لق شوند و بیفتند، اما اگر سنتان بالاست و دچار این مشکل هستید، به یک دندانپزشک مراجعه کنید، زیرا دلیل آن می تواند وجود عفونت های لثه ای باشد که خود ناشی از عدم توجه به بهداشت دهان و دندان است. بدانید در صورت عدم درمان عفونت لثه، دندان هایتان را از دست خواهید داد.

گاهی هم لق شدن دندان به علت ابتلا به سرطان دهان است. پس لطفا آن را جدی بگیرید.

سر برآوردن دندان عقل

رشد دندان های عقل امری طبیعی است، اما گاهی به دلیل عدم وجود فضای کافی در انتهای لثه ها، تورم و دردهای شدیدی ایجاد می شود.

در صورت عدم وجود فضای کافی برای رشد دندان عقل، به پزشک مراجعه کنید تا چاره ای بیندیشد.

در موارد شدید ممکن است نیاز باشد دندان عقل تان کشیده شود و یا با جراحی از داخل لثه خارج گردد.

منبع :tebyan.net
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه