معرفی انواع چادر مسافرتی. با انواع چادر مسافرتی آشنا شوید. خانواده ها معمولا برای سفری یک روزه و یا پیک نیک در طبیعت به چادر احتیاج دارند. شما می توانید همیشه انواع چادر مسافرتی را انتخاب کنید و حتی چند شب را در یک طبیعت دوست داشتنی و یا هر جای دیگری که دوست دارید، کمپ بزنید. چادر ساده | The basic ridge tent. چادر کلاسیک ساده. زمانی همه چادرها به این شکل بودند. سقف آن ها به شکل یک خط از دو طرف چادر کشیده می شد. این چادرها به طور قابل ملاحظه ای پایدار هستند و از چادرهای یک نفره تا چادر یا ...

معرفی انواع چادر مسافرتی که برای خانواده ها مناسب هستند(+تصاویر)چادر مسافرتی,انواع چادر مسافرتی,چادر مسافرتی برای خانواده

معرفی انواع چادر مسافرتی

 

با انواع چادر مسافرتی آشنا شوید
خانواده ها معمولا برای سفری یک روزه و یا پیک نیک در طبیعت به چادر احتیاج دارند. شما می توانید همیشه انواع چادر مسافرتی را انتخاب کنید و حتی چند شب را در یک طبیعت دوست داشتنی و یا هر جای دیگری که دوست دارید، کمپ بزنید.


چادر ساده | The basic ridge tent

 

چادر مسافرتی,انواع چادر مسافرتی,چادر مسافرتی برای خانواده

  چادر کلاسیک ساده

 

زمانی همه چادرها به این شکل بودند. سقف آن ها به شکل یک خط از دو طرف چادر کشیده می شد. این چادرها به طور قابل ملاحظه ای پایدار هستند و از چادرهای یک نفره تا چادر یا خیمه های بزرگ را شامل می شدند. آنها آسان برپا می شوند و هنوز هم پناهگاه های عالی محسوب می شوند.
معایب اصلی آنها در ارتفاع آن ها است؛ حتی در بزرگترین چادرها، ارتفاع محدودی وجود دارد. مهم نیست که فقط از چادر برای خواب استفاده می کنید، اگر شما نتوانید در داخل راه بروید، این موضوع؛ از ایده آل بودن چادر برای اقامت کم می کند.


چادرهای گنبدی | Dome tent

 

چادر مسافرتی,انواع چادر مسافرتی,چادر مسافرتی برای خانواده

 چادرهای گنبدی

 

چادرهای گنبدی یکی از مرسوم ترین چادرها برای زمان هایی است که زیاد پیاده روی ندارید. آن ها توسط میله های به حالت گنبد در می آیند و بالای چادر را در برمی گیرند.
دو میله انعطاف پذیر در وسط به یک گنبد شش گوشه تبدیل می شوند. طرفها بیشتر عمودی هستند بنابراین حجم کلی چادر بهتر است. پایداری در مدل های کوچکتر خوب است، اما، بر خلاف چادرهای ساده قبلی، گنبدها می توانند با افزایش اندازه پایداری کمتری داشته باشند.

چادر ژئودسیک | Geodesic

  

چادر مسافرتی,انواع چادر مسافرتی,چادر مسافرتی برای خانواده

 چادر ژئودسیک

 

این مورد از انواع چادر مسافرتی به نام چادر ژئودسیک که یک اصطلاح ریاضی است، می باشد. اما امروزه برای توصیف یک چادر استفاده می شود که میله ها بر روی سطح عبور می کنند و در یک تقاطع به شکل مثلث متصل می شوند. این مورد، فشار را در سراسر ساختار توزیع می کند، و آن را به عنوان پایدار ترین نوع چادر برای شرایط آب و هوایی شدید معرفی می کند. اگر می خواهید اورست را صعود کنید، بهتر است که با خود یک چادر ژئودسیک ببرید.


چادرهای فوری | Instant or quick-pitch tents

 

چادر مسافرتی,انواع چادر مسافرتی,چادر مسافرتی برای خانواده

 چادرهای فوری

 

این نوع چادرها در میان آن هایی که خودشان باز می شوند، جدیدترین هستند. یک چارچوب طولانی، پیچ خورده و آویزان به طور دائمی به پارچه چادر نصب شده است. با چرخاندن قاب، چادر به یک بسته دایره ای تبدیل می شود. با باز کردن بسته به راحتی، این مورد از انوع چادر مسافرتی باز می شود و نیازی به سر هم کردن هیچگونه میله ای نیست. در گذشته می گفتیم که این چادرها تنها در شرایط آب و هوایی خوب کاربرد دارند. اما با پیشرفت نوع ساخت، آن ها را برای شرایط سخت تر آماده کرده است.

 

چادرهای بادوام | Inflatable tents

  

چادر مسافرتی,انواع چادر مسافرتی,چادر مسافرتی برای خانواده

 چادرهای بادوام

 

با اینکه این چادرها کمیاب هستند، اما بسیاری از مردم در مورد آن ها شنیده اند. این چادرها کمی گران هستند و وزن آن ها نیز سنگین است. با این حال اگر شخصی را دیدید که یکی از این چادرها دارد، می توانید به مشاهده برپا شدن آن بپردازید. با بیرون کشیدن چادر از گوشه ها و روشن کردن کمپرسور، چادر به طور خودکار بعد از چند دقیقه برپا می شود.


چادر خیَم | The Khyam system

  

چادر مسافرتی,انواع چادر مسافرتی,چادر مسافرتی برای خانواده

 چادر خیَم

 

بهترین، شناخته شده ترین و طولانی ترین چادرهای فوری، از تولید کننده خیَم است که تعداد زیادی از چادرهای آن بیش از یک دهه در بازار بوده است. سیستم این مورد از انواع چادر مسافرتی بر پایه یک پیچ و مهره ساده استوار است. این پیچ و مهره می تواند یک میله انعطاف پذیر را مستقیما نگه دارد و یا خم کند. اسکلت چادر به طور دائم به پارچه متصل شده و قرار دادن چادر به اندازه ای ساده است که تنها آن را از کیسه خود بیرون می آورد و اجازه می دهید میله ها به سمت راست بروند. سپس با چند حرکت ساده چادر برپا می شود.


چادر تونلی | Tunnel tents

 

چادر مسافرتی,انواع چادر مسافرتی,چادر مسافرتی برای خانواده

 چادر تونلی

 

چادرهای گنبدی را نمی توان جادارترین چادرها نامید، به همین منظور چادر تونلی درست شده است. در این چادر میله ها به طور موازی و به شکل یک تونل در کنار هم قرار گرفته اند که با برپا شدن شبیه به یک تونل می شوند. این مورد، در اندازه و سبک های بسیار زیادی وجود دارد و برای سفرهای خانوادگی بسیار مناسب می باشد.


چادر ویساویس | Vis-à-vis

 

چادر مسافرتی,انواع چادر مسافرتی,چادر مسافرتی برای خانواده

 چادر ویساویس

 

هنگامی که گنبد و تونل شروع به رشد کردند، طراحان چادر اتاق های اضافی را به ساختار اصلی اضافه کردند. این روند در فرانسه آغاز شد که بخش بزرگی از چادر در وسط آن قرار دارد و اتاق های جانبی از هر طرف به دو فضای خواب می رسند.


چادر پاد | Pod living

  

چادر مسافرتی,انواع چادر مسافرتی,چادر مسافرتی برای خانواده

 چادر پاد

 

بسیاری از انواع چادر مسافرتی بزرگ امروزه به این سبک هستند. آن ها یک بخش مرکزی دارند و چند بخشی که شبیه به اتاق، به این مرکز وصل شده است. خانواده ها به این چادرها خیلی علاقه نشان می دهند. بچه ها می توانند اتاق خودشان را داشته باشند و شخصی سازی این چادر به خوبی انجام شده است.


البته این چادر معایب دیگری نیز دارند. این موضوع که آن ها فضای زیادی می خواهند کمی شاید به ضرر صاحب چادر باشد. بسیاری از مناطق مجاز کمپینگ برای این وسعت از شما پول بیشتری می گیرند و برخی از آن ها اجازه کمپ شاید ندهند. همچنین سنگینی این چادرها کمی دردسر ساز است.

 

چادر قابی | Frame tents

 

چادر مسافرتی,انواع چادر مسافرتی,چادر مسافرتی برای خانواده

 چادر قابی

 

این میله های انعطاف پذیر هنوز هم در بسیاری از چادرها کاربرد دارند و در میان طراحان محبوب هستند. آنها از یک چارچوب محکم از میله های مستقیم (معمولا فولاد) با مفاصل زاویه دار استفاده می کنند و هنوز هم می توانند فضای خوبی به همراه پایداری به فردی که می خواهد کمپینگ کند، ارائه دهند.

 

چادرهای بزرگ خانوادگی | Large family tents

طراحان چادر کاری کرده اند که چادرهای کوچک با طراحی بهتر و اندازه بزرگ تر فراهم شوند. بسیاری از تولید کنندگان انواع چادر مسافرتی در حال حاضر ترکیبی از سبک های چادر قدیمی به همراه فضای بهتر ارائه می دهند. این ها مثل چادرهای تونلی جادار هستند اما به شکل گنبد دیده می شوند.

 

منبع: eligasht.com

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه