معمولأ ذخیره چربی در بدنی صورت میگیرد که بی تحرک و ساکن است چربی در بدن باقی می‌ماند تا بدین وسیله انرژی ذخیره شده ، بدن را در مقابل سرما و شوک حفظ کند.

 

Low-Fat-Diet

 

در حقیقت ذخیره چربی نقشی حیاتی در بدن دارد و نقش محافظتی ان از اهمیت ویژه ای برخوردار است . ذخایر چربی باعث جمع آوری مواد سمی می‌شود و از آسیب دیدن بدن جلوگیری می‌کند.

 

اما چربی زیاد باعث ذخیره سازی سموم می‌شود که ذخیره ی چربی چیزی کمتر از یک انبار شکم ، در یک بدن اسیدی سم، در یک بدن اسیدی نیست.

 

این کلمات پنجاه سال قبل از زبان شوکریستین نوفلی پزشک دانمارکی متخصص (درمان با غذا)بیان شد و به حقیقتی در بارهی چربی .

 

کنترل وزن اشاره میکند که همزمان و به طور کامل پزشکان و متخصصان تناسب اندام، آن را به بوته ی فراموشی سپرده اند .

نولفی مانند پزشکان دیگر ارو پایی و آمریکایی میدانست ذخیره ی چربی راهی برای جمع آوری مواد سمی‌و زائد بدن است که در خون رها می‌شود و جریان وارد این امر می‌تواند باعث آسیب بدن سلامتی بافت‌ها شود.

انبار شدن این مواد سمی‌درون بافتهای چربی ،راهی است که بدن خود را در مقال شدید بالقوه ای این مواد حفظ کند این یکی از ذلایل است که توضیح میدهد چگونه خوردن تنقلات به چاقی دامن میزند.

 

 

خوردن غذای خرد وریز بین غذاهای اصلی در حقیقت از نظر بهداشتی برای سلامت انسان مضر است این غذا از شکر، آرد بدون سبوس ، رنگ‌های شیمیایی، مواد محافظ و طعم مصنوعی تشکیل می‌شوند

میزان مواد تولید شده سمی‌خیلی بیشتر از مقداری است که بدن توان دفع آن را دارد و نگاهی که مردم این نوع غذاها را بیش از اندازه مصرف می‌کنند،

و عمل صورت می‌گیرد مقدار مواد لازم و ضروری برای بدن ، از قبیل ویتامین‌ها و نمک‌ها معدنی کاهش و میزان مواد زائد سمی‌در بافت‌ها افزایش می‌یابد.

 

چربی هم به عنوان یک عامل محافظ عمل می‌کند و مواد زائد را جمع آوری میکند.

 

منبع: www.tak-roj.ir

دوست عزیز حتما منبع را ( مانند بالا ) در کپی کردن مطالب اختصاصی سایت درج کنید.

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه