اینه ای نابرابر,بیماری اختلال روانی,اسکیزوفرنی,بیماری اسکیزوفرنی,اسکیزوفرنی چیست,جنون جوانی,دلایل بیمار جنون جوانی,بهداشت روان,عکس هایی از بیماری اسکیزوفرنی,سلامت روان,ایران مطلب

تصاویری ازبیماری جنون جوانی

ایران مطلب :
ممکن است من هم روزی خود را در آیینه ای نابرابر ببینم.ممکن است شما هم روزی خود را در آیینه ای نابرابر ببینید. مثل اتفاقی که برای (مش حسن) افتاد وقتی گاوش مرد.


همه ما در زندگی شخصی و اجتماعی مان با لحظات ناخوشایند و پر تنشی روبرو می شویم.نحوه مواجهه ما با مشکلات کاملا بستگی به روحیات خودمان دارد. روحیه ای که اگر شکننده باشد و در کنترلش نابلد،ممکن است لحظه ای بعد ادامه زندگی ما تعریف دیگری پیدا کند.تعریف مبهمی به رنگ خاکستری و از جنس آیینه ای نابرابر.

اسکیزوفرنی (Eschizoprenia) نوعی اختلال روانی است که بیمار در تفکر، ادراک و حواس پنجگانه خود دچار اختلال می شود و این اختلال به صورت توهم در شنوایی و بینایی وی بروز پیدا می کند. از دیگر علائم این بیماری می توان به از کار افتادگی فرایند های فکری و پاسخگویی عاطفی ضعیف و گوشه گیری اجتماعی ، افسردگی اساسی ، از دست دادن انگیزه و قضاوت اشاره کرد که در صورت عدم مصرف به موقع و مناسب دارو ، منجر به پرخاشگری و اقدام به رفتار پر خطر برای خود و اطرافیان و گاها اقدام به خودکشی می شود.

از این بیماری به عنوان (جنون جوانی ) نیز نام برده می شود چراکه اواخر دوران نوجوانی و اوایل دوران بلوغ دوره های اوج بروز این بیماری است. طبق آمار در ۴۰٪ از مردان و ۲۳٪ از زنان قبل از ۱۹ سالگی به این بیماری دچار می شوند و احتمال اینکه اسکیزوفرنی تا ۳۵ سالگی در افراد مستعد ان بروز پیدا کند بسیار زیاد است. دلایل بروز این بیماری می توان به شوک های روانی و اجتماعی ، ژنتیک ، محیط زندگی نامناسب ، مصرف مواد مخدر ( حشیش ، کوکائین) و عوامل استرس زای پیش از تولد اشاره کرد.

اسکیزوفرنی در همه طبقات جامعه دیده می شود.

لازم به توضیح است که بسیاری از بیماران اسکیزوفرنی این مرکز فاقد هویت مشخص و شناسنامه ای می باشند و این افراد با معرفی سازمان بهزیستی جهت نگهداری به مرکز معرفی می شوند./ امروز روز جهانی بهداشت روان است.

در این گزارش از بیماران خواسته شده تا دنیای موازی که حاصل توهماتشان هست را توصیف کنند.

اینه ای نابرابر,بیماری اختلال روانی
منبع : isna.ir
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه